Petrolul se apropie de promovare! Victorie importanta la Targu Jiu, pe un teren inghetata! Rezultatele din Liga a 2-a

24 Februarie 2019

UPDATE | Petrolul a castigat cu 2-0 meciul de la Targu Jiu. Ghinca, in minutul 15, si Puscas, in minutul 35, au marcat!

Etapa a 22-a a ligii secunde continua astazi cu meciul dintre Pandurii si Petrolul. Partida incepe la ora 11:00.

Pandurii - Petrolul se joaca pe un teren inghetat. La Targu Jiu sunt -11 grade, iar suprafata de joc era acoperita de un strat gros de zapada cu o ora si jumatate inaintea inceperii partidei! Organizatorii s-au mobilizat si au reusit sa curete terenul.

Pandurii are 28 de puncte, fiind pe locul 10, in timp ce Petrolul, cu 45 de puncte, este pe locul 5. Oaspetii pot urca pana pe locul 2 al ligii secunde daca vor castiga.