Cazul BRICHETA 2 la Rapid 1-1 Steaua! Meciul a fost oprit 10 minute pentru incidente, Iancu a dat BARA in minutul 97! Vezi toate fazele:

14 Aprilie 2013

Rapid 1-1 Steaua | Giulestenii au condus pana in minutul 81, cand Bourceanu a egalat cu un sut deviat. Fanii au dezamagit iarasi, dupa ce au aruncat cu scaune si brichete in teren, meciul fiind oprit 10 minute pentru a se calma spiritele!

Echipele de start:

Rapid: Pecanha - Voicu, Abrudan, Oros, Vasile - Dica, Grigore, Grigorie, Roman - Herea, Pancu

Rezerve: Draghia, Coman, Ionita I, Ionita II, Stoica, Martin, Mardare

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii, Tanase, Chipciu, Popa - Rusescu

Rezerve: Cojocaru, Gardos, Filip, Prepelita, Tatu, Iancu, Rocha

Cartonase galbene: ... Voicu, Grigore, Vasile, Emil Dica / Georgievski, Tanase

FINAL

Min 97: BARA INCREDIBILA pentru Iancu! Meciul se termina 1-1 dupa ce Steaua a trecut pe langa golul victoriei in minutul 97!!!

Min 90: Se dau 4 minute de prelungiri

Min 88: Rapidistii fac pressing si parca isi doresc mai mult sa castige! Steaua face un joc de posesie

Min 83: Meciul se reia de la scorul de 1-1.

Min 83:  MECIUL ESTE OPRIT

INCIDENTE PE TEREN! CHIRICHES ESTE LOVIT DE O BRICHETA IN CAP, COLTESCU OPRESTE PARTIDA!!!

Multe scaune sunt aruncate pe teren! Meciul este oprit!

Min 82: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Bourceanu!!!!!!!!!! Steaua egaleaza cu un sut deviat!

> >  Schimbare la Rapid, iese Roman si intra Coman

Min 71: OCAZIE pentru Rapid insa Ionita "reuseste" sa respinga ca un adevarat fundas al Stelei

> >  Schimbare la Rapid, iese Pancu si intra Ionita

Min 64: OCAZIE IMENSA pentru Tatu! Atacantul Stelei nu reuseste sa impinga mingea in poarta din 6 metri desi era singur cu portarul!

> >  Schimbare la Steaua, Rusescu este schimbat cu Iancu

Min 60: RATARE pentru Rusescu! Atacantul Stelei nu reuseste sa trimita spre poarta din 6 metri!

Min 58: Roman reuseste sa ajunga primul la minge si o da pe langa Tatarusanu insa se arata offside

Min 53: Rapid scapa pe contraatac insa Pintilii face fault la mijlocul terenului

Min 48: Szukala reuseste sa faca si hent si fault in aceeasi faza, la marginea terenului

Min 46: A reinceput meciul

> >  Schimbare la Steaua, Tanase este schimbat cu Prepelita

PAUZA

Min 42: RATARE IMENSA a lui Tatu! Brazilianul trimite cu capul, din 6 metri, peste poarta!!!

Min 39: Rusescu ramane singur cu Pecanha insa de la margine se ridica offside!

Min 35: Faza buna de atac a Stelei, centreaza Adi Popa de pe dreapta, pentru Tatu, insa Pecanha prinde mingea foarte bine!

Min 30: OCAZIE MARE pentru Steaua! Rusescu rateaza o lovitura de cap din 7 metri! Pecanha a intervenit excelent!

> >  Schimbare la Steaua, Georgievski este schimbat cu Tatu

Min 21: Stelistii fac greseli multe in aparare, presingul Rapidului ii face probleme Stelei.

Min 20: Tanase este inexistent pe teren. Mijlocasul Stelei face fault dupa fault si Reghe se pregateste sa il bage pe Tatu.

Min 14: RATARE INCREDIBILA a lui Rusescu, care rateaza singur din 5 metri cu poarta goala!!!

Min 10: Steaua a luat gol dupa ce Tanase a pierdut mingea la mijlocul terenului iar Georgievski a facut un fault inutil in marginea careului!

Min 8: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Rapid!!!!! Herea deschide scorul din lovitura libera de la 17 metri, dupa un fault inutil al lui Georgievski!

Min 6: Szukala trimite cu capul peste poarta, dupa o lovitura de colt.

Min 5: Intrare la rupere a lui Emil Dica, din spate, la Tanase! Coltescu nu da nici macar galben desi faultul era de galben spre rosu!

Min 2: Rapid are prima ocazie insa Tatarusanu prinde centrarea lui Grigore.

Min 1: Meciul incepe cu cateva momente de intarziere, fanii au aruncat cu torte in teren, rapidistii intra cu bannerul "UEFA WE NEED HELP" pe teren.